„Stekas-Rivilė“ grąžino seriją į Ekinstą

Prieš mačą tapo aišku, kad šeimininkų klubui ir vėl nepadės labai svarbus žaidimo kūrėjas Aurimas Birgelis bei kitas oranžinio kamuolio virtuozas Linas Valatkevičius. Edvinas Justa buvo priverstas koreguoti startinį penketą ,o pagrindinio įžaidėjo rolę patikėti Mantvydui Staniuliui.

Susitikimo pradžia nieko blogo „Ferimstai“ nežadėjo. Stasio Kurmino klubas patikimai įgyvendino E. Justos užmačias ir paėmė iniciatyvą į savo rankas. Greitas ir kūrybingas „Ferimstos“ žaidimas, vainikuotas Vadim Volodko dėjimu su pražanga per pirmas dešimt minučių pavirto į 8 taškų pranašumą. „Stekas-Rivilė“ laikėsi pirmųjų rungtynių ritmo, tačiau kiek strigo susikurtų progų realizacijoje.

Per dvi minutes A. Vipartas perdėliojo svečių gynybinius bastionus ir tai davė dividentų. „Ferimsta“ užstrigo atakų organizavime, prapliupo nepatogiais metimais ir „Stekas-Rivilė“ ėmė artėti.

Tik pusantros minutės pirmajame kėlinuke žaidęs Deimantas Pavlovskis per antrą ketvirtį pritaškė 11 taškų ir „Stekas-Rivilė“ persvėrė rezultatą savo naudai. Gyčio Šukio klubas buvo bepabėgąs per 7 taškus, tačiau Mantvydo Staniulio greitas tolimas metimas paliko svečiams 4 „akių“ persvarą.

Pailsėjusios komandos tęsė pradėtus darbus. „Ferimstos“ puolimas vėl parodė gyvybės ženklus, tačiau po savo krepšiu ir toliau sunkiai tvarkėsi su įsijautusiais svečių smogikais.

Trečiojo kėlinuko vidury „Ferimstai“ buvo pavykę išlyginti rezultatą 55:55, tačiau „Stekas-Rivilė“ dūrė priešininkui iš įvairiausių situacijų – po krepšiais dominavo Gediminas Poviliauskas, apie save priminė Vaidotas Jatulevičius, tolimą metimą įliūliavo Dominykas Gružinskas ir prieš lemiamą ketvirtį padidino atotrūkį iki 6 punktų -68:62.

Andrej Tichonov pirmose serijos rungtynėse aiškiai sudegė, kai pataikė vos du metimus iš dešimties. Atsakomoje dvikovoje šis jaunuolis tapo vienu iš faktorių ir pranašumų 4 pozicijoje, kur „Stekas-Rivilė“ pridėjo produktyvumo.

Lemiame ketvirtyje svečiai netruko įgyti dviženklės persvaros, o prie to stipriai prisidėjo būtent talentingasis A. Tichonov, momentu sugrūdęs kamuolį iš viršaus.

„Stekas-Rivilė“ prapliupo tolimais metimais atitrūko per 15 taškų, o „Ferimsta“ neberado kuo atsakyti. Šeimininkams aiškiai trūko perimetro žaidėjų indėlio bei pagalbos komandos vežimą tempiančiam Eduard Rogačiov. „Stekas-Rivilė“ užtikrintai atsirevanšavo 94:81 ir su gera emocijų banga nenumaldomai laukia lemiamų serijos rungtynių.

Nugalėtojams D. Pavlovskis (4/8 trit.met.) surinko net 25 taškus. A. Tichonov parodė geriausią savo versiją, suvertęs 19. Gediminas Poviliauskas flirtavo su trigubu dubliu (17 tšk., 17 atk.kam., 6 rez.perd.). V. Jatulevičius strigo su tolimais metimais, bet prikrapštė 10 taškų.

„Ferimstos“ komandos vedlys Eduard Rogačiov (14 tšk., 10 atk.kam., 13 rez., perd.) pasižymėjo trigubu dubliu. Vos tris minutes ilsėjęsis M. Staniulis įsmeigė 15 taškų. Ignas Juškevičius pridėjo 12, Tomas Grybauskas – 11 taškų. 

„Stekas-Rivilė“ tritaškius metimus suvertė 35 procentų taiklumu ir tai buvo vienas iš kertinių faktorių rungtynėse. A. Viparto kariauna nusileido ūgiu ir mase, bet laimėjo atšokusius kamuolius 47:39. Dabar emocinė persvara vienareikšmiškai perėjo į Gyčio Šukio klubo gniaužtus ir jei reikėtų statyti šimtinę už vieną iš klubų, manau kad pasirinkčiau būtent „Steką-Rivilę“.

Edvinas Justa („Ferimsta“): „Reikia pasveikinti priešininkus su pergale ir išlyginus serijos santykį. Pralaimėjom dėl trijų dalykų: motyvacijos trūkumo, perimetro žaidėjų stygiaus ir pataikymo. Žaidėm praktiškai su vienu gynėju, kitą perstumdėm iš įprastų pozicijų ir nebuvo paprasta prisitaikyti. Sunku buvo sugaudyt varžovų mažiukus, kurie ir agresyvūs, ir patikimi metikai. Tačiau labiausiai mane neramina komandos psichologinė būsena. Jei pirmoj pusėj dar kažkaip kvėpavom, tai antroj daly nemačiau visai degančių akių. Negaliu atsakyti už žaidėjus, kodėl taip yra, bet faktas tas, kad vakar „Ferimsta“ buvo ne ta, kokią mes įpratę matyti. Varžovas noru mus stipriai lenkė ir tai yra liūdniausia istorijos dalis.“

Antanas Vipartas („Stekas-Rivilė“): „Pradžioj šiek tiek strigom vėl su pataikymu, bet aš buvau ramus. Kai pakeitėm gynybą viską perlaužėm iš esmės. Pagaliau pataikėm padoriais procentais, negali būdamas metikas visada šaudyt pro šalį. Prieš rungtynes vyrams sakiau, kad atsipalaiduotų ir mėgautųsi krepšiniu. Gali laimėt, gali pralaimėt, sezonas ir taip jau mums yra geras.  Norėjau, kad jie parodytų ką moka, nebesusikaustytų nuo minčių kas bus, jei pralošim. Manau, ir tai padėjo. Kovingumu mes lenkiam varžovą dviem galvom ir tokie būsim trečiose rungtynėse. Išskirti norėčiau D. Pavlovskį, kuris parodė kovotojo dvasią, buvo pavyzdžiu visai komandai, nes į rungtynes atėjo, kaip sakė „be kojų“, bet tapo vienu vedlių į pergalę. Toks pasiaukojimas priminė legendinį Šarūną Marčiulionį. Dabar gerai būtų, kad žinotumėme kada įvyks lemiamas mačas. Tas tvarkaraščio vilkinimas jau veda iš kantrybės, turi visi juk ir gyvenimus be krepšinio.“