Karalius mirė, tegyvuoja karalius!

„Stekas-Rivilė“ apgynė savo namų sienas ir pasiuntė atostogų ne ką kitą, o praėjusių metų čempioną „Ferimstą“. Šiemet A lyga turės naują karalių.

Lemiamose serijos rungtynėse sunku buvo tikėtis gražaus mačo ir vaizdas aikštelėje tai dar kartą patvirtino.

Abu klubai susitikimą pradėjo įsitempę, trūko kokybės baigiamosiose atakos fazėse, o apylygis rezultatas laikėsi kone visą pirmą kėlinuką, kai jo pabaigoje trys sėkmingos atakos iš eilės leido „Ferimstai“ atitrūkti per kelis metimus – 19:14.

Jauna „Steko-Rivilės“ komanda pražydo antrajame ketvirtyje. Antano Viparto auklėtiniai prasilakstė, deguonies trūkumas atpalaidavo smegenis ir nuimta psichologinė našta atnešė efektyvumo bangą.

Subalansuotas puolimas tarp centrinės ašies Gedimino Poviliausko ir greitaeigių gynėjų gimdė vieną tašką po kito, o „stogdengių“ atsakomieji veiksmai išeidavo daugiau po šeimininkų klaidų nei po genialios kūrybos.

Edvinas Justa aikštelėje dažnai laikė du aukštus ir lėtokus žaidėjus, o tuo pasinaudojęs Andrei Tichonov pajuto žaidimo ritmą ir tapo vienu iš įsimintos pergalės kalvių.

Būtent po jo ir Vaidoto Jatulevičiaus tolimų metimų Gyčio Šukio klubas persvėrė rezultatą savo naudai ir iniciatyvos svarstyklės pakrypo į kitą pusę. E.Justa į įžaidėjo poziciją iš bėdos pastatė Mantvydą Staniulį, kuris yra daugiau atakuojantis gynėjas.

Būtent jis ir Tomas Grybauskas rodė didžiausią širdį ir norą išgyventi. „Ferimsta“ gyveno iš varžovo klaidų, o jų „Stekas-Rivilė“ darė mažai.

Ekipos lyderis Eduard Rogačiov buvo savo paties šešėly. Viskas susidėjo ir prarasta iniciatyva leido „Stekui-Rivilei“ įeiti i ritmą ir pradėti diktuoti savo sąlygas – 39:35.

Ilgoji pertrauka svečiams buvo reikalinga kaip oras, tačiau per ją nieko nepavyko pakeisti. „Stogdengiai“ laikėsi nustatyto plano ir tikėjosi, kad patyrę ne vieną mėgėjų krepšinio finalą pajutę žaidėjai išrauks kozirių ir suras galimybę išeiti iš sunkios padėties.

Deja, nerado. „Ferimsta“ atrodė pavargusi ir išsikvėpusi, kai jų oponentų akys ir suolo reakcijos į aikštelės įvykius tris kart lenkė priešininko stovyklą.

Trečiojo ketvirčio pradžioje abi ekipos kone tris minutes negalėjo pelnyti taškų, kai A.Viparto grupuotė surengė mini spurtą 7:1 ir atitrūko dviženkle persvara. E.Justa neturėjo rotacijos gynėjų grandy, žaidimas klojosi itin statiškai ir poziciniame puolime „stogdengiai“ kentėjo itin smarkiai. „Stekas-Rivilė“ pajuto kraujo kvapą ir po trijų kėlinių buvo priekyje – 58:44.

Nors 14 taškų – skirtumas nėra didelis, tačiau „Ferimsta“  neturėjo jokių rezervų. „Steko-Rivilės“ atkalta puolimo harmonija ypač veikė, kai „stogdengiai“ pradėdavo dvigubinti G.Poviliauską.

Šis krepšinio mėgėjų vunderkindas išsiskiria iš visų savo nuostabiais sugebėjimais dalintis kamuoliu ir tai atrišo savo kolegoms rankas. „Ferimsta“, aišku, galėjo mažinti sudėtį, besiblaškiusį E.Rogačiov statyti į ketvirtąją poziciją, tačiau klausimas, ar tai būtų suveikę.

„Stogdengiai“ tą vakarą nebuvo komanda, verta finalinio ketverto. „Stekas-Rivilė“ išlaikė saugią dviženklę persvarą ir gausiai susirinkusių sirgalių akivaizdoje kėlė prakaituotas rankas į viršų – 74:58.

Nugalėtojus į istorinį pasiekimą atitempė trenerio pasitikėjimą su kaupu pateisinęs A.Tichonov pritaškęs 21 tašką. G.Pvilauskas (16 tšk., 13 atk.kam.) tapo centrine serijos figūra ir surinko sau įprastą dublį. V.Jatulevičius pridėjo 12, Gytis Sušinskas – 8 punktus.

„Ferimstos“ gretose taškais išsiskyrė Mantvydas Staniulis (15 tšk.) ir Tomas Grybauskas (13 tšk.). Trečias pagal rezultatyvumą Karolis Ražukas – vos su 6 „akim“.